Rekordowy transfer w cieniu odejść

W trakcie obecnego okienka transferowego nie wszystko układa się po myśli działaczy Napoli. Z klubem żegna się wielu kluczowych zawodników. Wprawdzie drużyna szuka wzmocnień, jednak nikt nie ma pewności czy wystarczą one żeby klub mógł zrealizować cele wyznaczone na nowy sezon. Trener klubu z Neapolu nie będzie miał z pewnością łatwego zadania. Na szczęście okienko transferowe wciąż jeszcze trwa. Ponadto sam szkoleniowiec ma konkretnie sprecyzowane plany odbudowy zespołu. Niebawem dowiemy się czy uda mu się je zrealizować. Teraz skupmy się na krótkim podsumowaniu ostatnich zmian w składzie personalnym Azzurrich.

Prawdziwa rewolucja

Na Stadio Diego Armando Maradona zanosi się na prawdziwą rewolucję. Wszystko to za sprawą prawdziwego eksodusu piłkarzy tworzących do tej pory trzon zespołu. Z klubem żegnają się między innymi Kevin Malcuit, Faouzi Ghoulam i David Ospina. Jeszcze do niedawna trwały negocjacje dotyczące przedłużenia kontraktu Driesa Mertensa. Wprawdzie Belg chciał pozostać w klubie, ale różnica zdań co do wynagrodzenia okazała się nie do przeskoczenia. Piłkarz oczekiwał przynajmniej 2,5 mln euro pensji podstawowej plus kolejny 1 mln euro w bonusach. Klub skłonny był przystać na 1,5 mln euro podstawy i 1 mln bonusów. Ostatecznie stronom nie udało się dojść do porozumienia. W związku z tym po 9 latach gry w Neapolu Dries Mertens żegna się z klubem, w którego barwach zdobył 148 bramek.

Nowy nabytek

Nieco w cieniu całej tej sytuacji pozostaje podpisanie kontraktu z Chwicza Kwaracchelia. Reprezentant Gruzji jest dość wszechstronnym zawodnikiem swobodnie czującym się na lewym skrzydle, prawym skrzydle lub jako ofensywny pomocnik. Za 21-letniego zawodnika Napoli zapłaciło 10 mln euro odstępnego. Można powiedzieć, że w pewnym sensie jest to transfer rekordowych. Chociaż sama kwota nie wydaje się szczególnie wygórowana jeśli weźmiemy pod uwagę standardy europejskie, to jest to najdroższy Gruziński piłkarz w historii. Kontrakt, opiewający na 1 mln euro za sezon plus ewentualne bonusy, wiąże obie strony do zakończenia sezony 2026/27.