Napoli w dobrej formie

Serie A: Spezia Calcio na dobrej drodze. Napoli również zwycięża

Zawodnicy Spezii, z Jakubem Kiwiorem i Arkadiuszem Recą w teamie, wygrali 1:0 z Sampdorią Genuą, której reprezentantem jest Bartosz Bereszyński. Wygrali trzeci raz z rzędu we włoskiej ekstraklasie, tym samym znacząco oddalając się od strefy spadkowej. W ciągłym kontakcie z liderem pozostaje Napoli Piotra Zielińskiego.

Piłkarze Spezii w dobrej formie

W czasie ostatnich sześciu spotkaniach ligowych Spezia jedynie raz zeszła z murawy pokonana. W tym samym czasie odniosła cztery zwycięstwa, m.in. nad Napoli i Milanem na ich boiskach. Co więcej, klub stracił w tym czasie jedynie trzy gole, co zawdzięcza głównie takim piłkarzom defensywnym jak Kiwiora czy Recy. Obrońcy zaczynali każde ze spotkań w podstawowym składzie. Ten pierwszy wszystkie rozegrał w pełnym wymiarze czasu.

Spezia z dorobkiem 25 punktów obejmuje 14. pozycję w tabeli. Od strefy spadkowej, którą otwiera Cagliari, dzielą ją jedynie dwa punkty.

Wielkie awanse Napoli

Walki o tytuł mistrzowski nie odpuszcza również Napoli. Zespół w niedziele wygrał z najsłabszą w lidze Salernitaną 4:1. Piotr Zieliński reprezentował gospodarzy całe spotkanie, natomiast w 36. minucie na murawie pojawił się jego rodak — Paweł Jaroszyński.

Gospodarze cztery bramki na koncie mieli już w 53, minucie spotkania. Dzięki podyktowanym dwóm rzutom karnym, gole strzelili między innymi Belg Dries Mertens oraz Lorenzo Insigne. Salernitana od 51. minuty grała w dziesięcioosobowym składzie — drużynę osłabiła czerwona kartka, podyktowana Albańczykowi Fredricowi Veseli.

Napoli w związku z trzecim zwycięstwem awansowało na pozycję wicelidera. Obecnie znajduje się o cztery punkty za prowadzącym Interem Mediolan i punkt przed Milanem.

One thought on “Serie A: Spezia Calcio na dobrej drodze. Napoli również zwycięża

1. Dużo Polaków gra w Serie A. Fajnie, że dobrze im się powodzi. Mam nadzieje, że przełoży się to na lepsze wynik w kadrze narodowej.