Napoli wycenia transfer hiszpańskiego pomocnika

FC Barcelona po fiasku ze sprowadzeniem Georginio Wijnalduma przeczesuje rynek europejski. Katalończykom zależy na sprowadzeniu zawodnika do środka pola, który sprawi, że ten będzie bardziej kreatywny.

W ten sposób na ich radarze znalazł się zawodnik SSC Napoli – Fabian Ruiz. Tu jednak pojawia się kolejny problem dla „Blaugrany”. Ruiz jest również na celowniku obecnego mistrza Hiszpanii, a więc Atletico Madryt. Napoli nie wygląda na zdeterminowane, by sprzedać hiszpańskiego rozgrywającego. Włosi oczekują oferty minimum 60 milionów euro.

Dla Barcelony jest to spory problem. Zwłaszcza mając w głowie, że Wijnalduma mogli mieć jako wolnego agenta. Ten jednak wybrał inaczej. Reprezentant Hiszpanii ma za sobą udany indywidualnie sezon. Gorzej jeśli spojrzymy na osiągnięcia zespołu. Pod wodzą Gennaro Gattuso Napoli walczyło do samego końca o europejskie puchary jednak ta sztuka im się nie udała.

Po zmianie szkoleniowca (zespół objął Luciano Spalletti) Fabian Ruiz może się pożegnać z SSC Napoli. O ile do klubu wpłynie odpowiednio wysoka kwota.

źródło: barcauniversal.com