Możliwe nieoczekiwane zmiany

W Neapolu ostatnio dzieje się dużo. We wcześniejszym artykule pisaliśmy o konflikcie na linii trener – działacze związanym  z potencjalnym odejściem z drużyny jednego z zawodników. Jako, że przerwa między sezonami trwa nadal, wciąż głównymi tematami związanymi z drużyną są transfery i zmiany w składzie. Sporo słyszy się o dużym wzmocnieniu ofensywy Błękitnych. Z drugiej zaś strony, kibice mogą natrafić na spekulacje odnośnie odejścia z klubu Piotra Zielińskiego. Poniżej przyjrzymy się pokrótce obu tym tematom.

Skomplikowany temat

Maurizio Sarri, trener Lazio Rzym, chce ściągnąć do swojego klubu Piotra Zielińskiego. Nikt chyba jednak nie ma wątpliwości, że dla Lazio negocjacje będą bardzo skomplikowane. Wprawdzie Zieliński nie spełnił w 100% wszystkich pokładanych w nim nadziei i nie stał się prawdziwym liderem w Napoli, to jednak chciałby dalej kontynuować karierę w tym klubie. Samym zawodnikiem zainteresowany był chociażby Bayern Monachium. Największą przeszkodą w zmianie klubu będzie zapewne kwota odstępnego, którą zażyczy sobie Napoli. Klub obecnie wycenia Zielińskiego na 30 mln euro. Wszystko wskazuje zatem, że aby sfinalizować transakcję Lazio będzie musiało sprzedać któregoś ze swoich obecnych zawodników.

Duże wzmocnienie

Najpewniej największym wzmocnieniem dla Napoli będzie nabycie Chwicza Kwaracchelia. Młody skrzydłowy reprezentujący Gruzję jest wschodzącą gwiazdą futbolu i dużo wskazuje na to, że będzie świecić bardzo jasno. Zgodnie z umową Napoli zapłaci za 21-letniego skrzydłowego 10 mln euro. Zawodnik będzie grał we włoskim klubie przez najbliższe 5 lat. Młody piłkarz do tej pory dał się poznać głównie dzięki świetnym występom w reprezentacji Gruzji. W barwach swojej ojczyzny wystąpił 17 razy. W meczach tych zdobyła aż 8 bramek i 5 asyst. Takie wyniki już dzisiaj stawiają go obok wielkich gwiazd. Warto nadmienić, że bramki zdobywał wyłącznie w meczach z rywalami silniejszymi. Jak widać, wszystko wskazuje na to, że kibice będą mieli czym się emocjonować w nadchodzącym sezonie.