W drodze po mistrzostwo

Patrząc na grę Napoli w sezonie 2022/23 ciężko nie zacząć zadawać powoli jednego pytania. Czy Napoli sięgnie po tytuł mistrza Włoch? Jeśliby przyjąć, że uda się utrzymać formę, którą zawodnicy prezentowali do tej pory to tytuł wydaje się być w zasięgu ręki. Co więcej, do tak ambitnego celu przybliża ekipę Zielińskiego kolejne zwycięstwo. Tym razem w spotkaniu Serie A rozgrywanym w ostatnią niedzielę Napoli pokonało Bolognę. Natomiast świetny występ na swoje konto zapisał Piotr Zieliński. Polski pomocnik był jednym z lepszych zawodników na boisku. Niewiele brakowało a okrasiłby występ zdobycie bramki i asysty.

Gospodarz rządzi u siebie

Od samego początku zawodnicy Napoli starali się pokazać kto będzie rządził na boisku. Raz po raz udawało im się przedostać pod bramkę bronioną przez Łukasza Skorupskiego. Jednakże w zdecydowanej większości strzelali niecelnie. Jeśli już udało się graczom Spallettiego oddać celny strzał, na posterunku znajdował się Skorupski. Patrząc na obraz gry, nieco nieoczekiwane był zdobycie przez gości prowadzenia. Bramkę dla Bologny zdobył Joshua Zirkzee. Jednak gospodarze nie zwlekali z wyrównaniem wyniku. Jeszcze przed przerwą Skorupskiego pokonał Juan Jesus.

Emocje

Druga połowa spotkania przyniosła kibicom wiele emocji. Tuż po zmianie stron gospodarze wyszli na prowadzenie. Akcję lewy skrzydłem przeprowadził Kvaratskhelii. Gruziński napastnik oddał strzał, który obronił Skorupski. Niestety piłka odbita przez polskiego bramkarza trafiła pod nogi Lozano, który bez problemu wbił ją do pustej bramki. Bologna nie chciała pozwolić Napoli na ucieczkę z wynikiem. Wydawało się, że strzał który oddał Musa Barrow nie może zagrozić bramce gospodarzy. Jednakże Alex Meret popełnił fatalny błąd i przepuścił piłkę. Tablica wyników wskazywała 2:2, a sytuacja Napoli nieco się skomplikowała. Zieliński i spółka byli mocno zdeterminowani by zdobyć 3 punkty przed własną publicznością. Ich wysiłki przyniosły rezultat w postaci 3. gola. Zwycięską bramkę zdobył Victor Osimhen. W końcówce spotkania gospodarze mieli kilka okazji. W jednej z akcji szansę na asystę miał Zieliński. Jednak wynik nie uległ już zmianie – Napoli pokonało Bologne 3:2.