Zanosi się na kolejne zmiany w Napoli

Ostatnimi czasy dzieje się bardzo dużo wokół zespołu Napoli. W związku z tym staramy się możliwie na bieżąco informować o sytuacji w drużynie. W poprzednich wpisach zamieściliśmy informacje między innymi o napiętej sytuacji między działaczami klubu, a trenerem. Ponadto informowaliśmy o 3 piłkarzach, którzy opuszczają klub w obecnie trwającym oknie transferowym. Najnowsze informacje docierające z Neapolu wskazują na możliwość kolejnych zmian w składzie personalnym. Poniżej, krótkie podsumowanie tego co może się wydarzyć w ciągu kilku najbliższych dni.

Szykuje się do odejścia

W ostatnim wpisie informowaliśmy, że z klubem żegna się 4 piłkarzy. Są to Kevin Malcuit, Faouzi Ghoulam, David Ospina oraz Driesa Mertensa. Wprawdzie Mertens prowadził negocjacje z klubem, jednak ostatecznie nie udało się stronom dojść do porozumienia. Teraz okazuje się, że bardzo realne staje się odejście z Napoli kolejnego piłkarza. Tym razem mowa o Fabianie Ruizie. Umowa hiszpańskiego zawodnika wygasa 30 czerwca 2023 roku. Wszystko wskazuje na to, że sam piłkarz podjął już decyzję o nie przedłużaniu kontrakty z Błękitnymi. Obecnie trwające okno transferowe jest zatem dla klubu ostatnim momentem aby na odejściu piłkarza móc coś zarobić. Ruiz ma za sobą udany sezon. Napoli wywalczyło miejsce w Lidze Mistrzów, a sam hiszpański pomocnik mocno wspomógł klub w tym osiągnięciu. Jednakże teraz wygląda na to, że przygoda Ruiza, który zagrał dla Napoli w 166 meczach dobiega końca.

Poszukiwanie zmiennika

Kalidou Koulibaly znajduje się na celowniku marek takich jak Barcelona czy Chelsea. Wprawdzie trener Napoli nie dopuszcza myśli, że obrońca opuści drużynę, jednak pion sportowy czyni starania aby zabezpieczyć potencjalnego zmiennika. Wybór neapolitańczyków padł na Nikola Milenkovića. Na drodze do sprowadzenia Serba do Neapolu może jednak stanąć Inter Mediolan, który również interesuje się tym graczem. W najbliższym czasie przekonamy się jak będzie wyglądać przyszłość Kalidou Koulibaly i czy Nikola Milenković dołączy do Napoli.