Bruno Fernandes namawia klub do zakupu gwiazdy Napoli

Gwiazdor Manchesteru United namawia włodarzy klubu do sprowadzenia Piotra Zielińskiego z Napoli. Dla tych dwóch zawodników byłoby to ponowne spotkanie w jednym klubie. Fernandes występował obok Zielińskiego w barwach Udinese pomiędzy 2013 a 2016 rokiem.

Z Udinese pożegnali się tego samego lata. Bruno Fernandes dołączył do Sampdorii podczas, gdy Piotr Zieliński przeniósł się do Napoli. Bruno wspomina Udinese z przyjemnością, a zwłaszcza Zielińskiego. Ten drugi jest w tym sezonie liderem zespołu z Neapolu i jedną z najjaśniejszych postaci. Bez wątpienia rozgrywa najlepszy sezon w dotychczasowej karierze. Z kolei Fernandes jest kluczową postacią w układance Ole Gunnara Solskjaera i najlepszym transferem w erze po Sir Alexie Fergusonie.

Jak powiedział w jednym z wywiadów portugalski pomocnik: „Piotr Zieliński na początku był nieco nieśmiały. Jednak szybko znaleźliśmy wspólny język i konkurowanie między sobą było wymagające. Uważam go za topowego gracza.”

Inny, były klubowy kolega Piotra Zielińskiego, Pepe Reina uważa, że Polak ma umiejętności na tyle wysokie, by znaleźć się w takich klubach jak Real Madryt czy Barcelona.

Kontrakt Zielińskiego z Napoli obowiązuje do 2024, a sam zawodnik zdaje się być szczęśliwy z bycia częścią Napoli i stara się o włoskie obywatelstwo.

źródło: express.co.uk