Napoli vs Bolgna

Wielkie powroty Napoli w Serie A — Zieliński i Osimhen znowu w grze

Zawodnicy SSC Napoli po zawirowaniach związanych z zakażeniami koronawirusem i licznych kontuzjach wracają na zwycięski szlak. Neapolitańczycy w poniedziałkowy wieczór odnieśli zwycięstwo z Bologną 2:0. Po problemach zdrowotnych na murawę powrócili Piotr Zieliński i Victor Osimhen. Co więcej, podczas spotkania można było podziwiać wspaniały dublet, który ustrzelił Hirwing Lozano.

Wielki powrót Zielińskiego

Piotr Zieliński po okresie kwarantanny powrócił na murawę w barwach SSC Napoli w poniedziałkowy wieczór. Luciano Spalletti postawił umieścić Polaka w pierwszej jedenastce w wyjazdowym starciu Serie A z Bologną. W dodatku 27-latek pokazał, iż kilkunastodniowa przerwa od występów związana z zakażeniem koronawirusem nie wybiła go z właściwego rytmu. Polak stanowił fundament pewnego zwycięstwa Azzurrich na Stadio Renato Dall’Ara.

Emocjonujące starcie w Serie A: Napoli kontra Bolgna

Zieliński uczestniczył w większości ofensywnych ataków neapolitańczyków, którzy szybko mogli zdominować rywala. Już w szóstej minucie po zagraniu z głębi pola przez fabiana Ruiza miała miejsce interesująca akcja. Łukasz Skorupski znalazł się w starciu jeden na jednego z Hirwingiem Lozano, jednak polski golkiper popisał się doskonałą interwencją. Nieco ponad kwadrans później Meksykanin mógł już cieszyć się ze zdobytego gola. Po zainicjowanej przez Piotra Zielińskiego akcji w pole karne gospodarzy zagrał Elif Elmas. Jednak Lozano precyzyjnym uderzeniem zmusił Skorupskiego do poddania się.

Później piłka wpadła w ręce gospodarzy, jednak Alex Meret zdołał zatrzymać uderzenia Marko Arnautovicia i Roberto Soriano. Nieco przed końcem pierwszej połowy Skorupskiego uratował słupek po mierzonym uderzeniu Ruiza z dystansu.

Druga połowa była równie emocjonująca, co pierwsza. Spektakularną akcję rozprowadził Piotr Zieliński, natomiast Ruiz dostrzegł w polu karnym Lozano. Meksykanin minął golkipera i wpakował piłkę do bramki.

One thought on “Wielkie powroty Napoli w Serie A — Zieliński i Osimhen znowu w grze

1. Jak tak dalej pójdzie, jest szans na mistrzostwo Włoch w tym sezonie. Czołówka tabeli jest wyrównana, ale przy braku kontuzji to jest mój typ.