Puchar Narodów Afryki

Obecność Victora Osimhena na Pucharze Narodów Afryki potwierdzona

Obecny rok nie był zbyt pomyślny dla reprezentanta Napoli Victora Osimhena. W listopadzie doznał on licznych złamań kości twarzy. Mimo tak ciężkich chwil znalazł się w 28-osobowej kadrze Nigerii na nadchodzący wielkimi krokami Puchar Narodów Afryki. Z początku włoski klub informował, iż Osimhen nie wystąpi w tej imprezie. 

Osimhen cenionym zawodnikiem Napoli 

Victor Osimhen to klubowy kolega Piotra Zielińskiego, który trafił do Napoli w Lipcu 2020 roku z Lille za sumę szacowaną na 70 mln euro. Dla zawodnika sezon 2021/22 rozpoczął się znakomicie. We włoskiej ekstraklasie strzelił pięć goli, natomiast w Lidze Europy dodatkowe cztery. Warto wspomnieć, iż jeden z tych celnych strzałów padł 21 października w Neapolu podczas meczu z Legią Warszawa (3:0). 

Nieszczęśliwy wypadek podczas meczu z Interem 

22-letni napastnik doznał licznych złamań kości policzkowej i oczodołu na skutek zderzenia w powietrzu ze Słowakiem Milanem Skriniarem. Nieszczęśliwy wypadek miał miejsce 21 listopada w trakcie meczu ligowego z Interem Mediolan (2: 3). Dwa dni później Osimhen przeszedł operację, w czasie której lekarze umieścili w jego twarzy płytki tytanowe. 

Zbliżający się Puchar Narodów Afryki 

Nigeria jest trzykrotnym zdobywcą Pucharu Narodów Afryki. Zwyciężyła ona w latach 1980, 1994 i 2013. W fazie grupowej zbliżającej się edycji, która będzie miała miejsce w dniach 9 stycznia – 6 lutego w Kamerunie, “Super Orły” zagrają przeciwko trzem rywalom. Będą to kolejno Egipt, Sudan i Gwinea Bissau. 

Zdobytego w 2019 roku trofeum będzie broniła Algieria.