Piotr Zieliński

Piotr Zieliński wraca do zdrowia

Piotr Zieliński podczas ostatniego meczu z SSC Napoli musiał opuścić boisko. Wszystko dlatego, iż wystąpiły u niego problemy z oddychaniem. ”La Gazzetta dello Sport” informuje, iż stan zdrowia reprezentanta Polski każdego dnia ulega poprawie. Wszystko wskazuje na to, że zawodnik wkrótce wróci na murawę.

Ciężkie chwile dla Zielińskiego podczas meczu z Empoli

Wszystko to miało miejsce w 19. minucie meczu Napoli – Empoli. Gra została przerwana w związku z ze złym samopoczuciem Piotra Zielińskiego. Zawodnik podbiegł do linii bocznej i zasygnalizował konieczność zmiany. Na skutek konsultacji lekarskiej po niespełna minucie Polak udał się już do szatni. Mecz został wznowiony, a Napoli grało w osłabionym składzie. Dopiero dwie minuty później na boisku pojawił się Lorenzo Insigne. Wkrótce po tych wydarzeniach pojawiły się informację, iż reprezentant naszego kraju doznał problemów z oddychaniem i trafił na badania. Na szczęście przeprowadzone testy nie wykazały nic poważnego ze zdrowiem Piotra Zielińskiego. Klub poinformował, iż wszystko wskazuje na to, że piłkarz zagra w niedzielnym hicie z AC Milan.

Znaczna poprawa stanu zdrowia Polaka

”La Gazzetta dello Sport” informuje, że poprawia się stan reprezentanta Polski. Zieliński już w środę pracował z zespołem po wykonaniu badań klinicznych. Jeśli zapalenie tchawicy nie wykarze innych problemów, Polak jest już bliski powrotu do zdrowia. Wszystkie wymazy dają wynik negatywny, tak więc niebezpieczeństwo związane z „kontaktem” z Leicester i zarażeniem się COVID-19 mija.

Mecz SSC Napoli z AC MIlan rozegra się w niedzielę, 19 grudnia, o godzinie 20:45. Rossoneri zajmują drugie miejsce w tabeli Serie A ze stratą jednego punktu do dominującego Interu Mediolan. Klub z Neapolu obejmuje czwartą pozycję i jest z tyłu lidera o cztery punkty.