Piotr Zieliński kwarantanna

Napoli w tarapatach – w meczu z Juventusem może zabraknąć Piotra Zielińskiego

Dzisiaj, w święto Trzech Króli, Napoli rozegra spotkanie z Juventusem w ramach 20. kolejki Serie A. W czołowej jedenastce może zabraknąć aż trzech zawodników, w tym reprezentanta Polski – Piotra Zielińskiego. Powodem absencji jest kwarantanna. 

Czy w meczu z Juventusem zabraknie Piotra Zielińskiego? 

SW czwartkowym spotkaniu Juventusu i Napoli może zabraknąć reprezentanta Polski Piotra Zielińskiego. Polak w związku z bliskim kontaktem z osobą zakażoną koronawirusem, został poddany kwarantannie. Taki sam los spotkał dwóch innych zawodników Napoli – Stanislava Lobotka i Bakhtiara Rahmani. Wszyscy wymienieni zawodnicy są zaszczepieni dwoma dawkami. Z powodu Covid-19 w spotkaniu nie będą obecni także Mario Rui, Meret oraz Malcuit. 

Absencja kilku kluczowych piłkarzy Napoli to świetna informacja dla Juve, który bez przerwy musi gonić czołówkę tabeli. Nawet w przypadku zwycięstwa, Czerwona Dama nie wskoczy jeszcze do czołowej czwórki, gdyż czwarta Atlanta dysponuje aż 38 punktami. Juventusu natomiast ma jedynie 34 oczka. 

Sezon Serie A 2021/22 to wspaniały czas dla Piotra Zielińskiego 

Piotr Zieliński, może dotychczas uznać sezon 2021/22 do udanych. W 19 meczach Serie A trafił pięć bramek oraz zaliczył tyle samo asyst. Do swoich indywidualnych statystyk dołączył również jedną bramkę w Lidze Europy, w meczu przeciwko Legii Warszawa. W tym spotkaniu zdobył bramkę, oddając strzał z rzutu karnego. Możliwe, iż pomocnik wróci na murawę 8 stycznia, więc może być gotowy na następną kluczową rozgrywkę. Tym razem przeciwnikiem będzie AS Romie. 

Napoli nie zgadza się z decyzją sanepidu 

Zgodnie z przepisami odwołanie kwarantanny możliwe jest jedynie wtedy, gdy od drugiej dawki szczepienia na koronawirusa minęło mniej niż 120 dni. Innym powodem takiego zwolnienia jest przyjęcie trzeciej dawki. Niestety cała trójka nie spełnia tych warunków. 

Wydawało się, iż “Azzurri” nie mają możliwości skorzystania z usług wymienionych zawodników. Jednak istnieją doniesienia, podane przez “Corriere della Sera”, iż Napoli nie zamierza postępować zgodnie z decyzją sanepidu.