Fiorentina vs Napoli

Wielka szansa Krzysztofa Piątka w meczu Fiorentiny z Napoli

Już dziś, w czwartek 13 stycznia, Krzysztof Piątek stanie przed szansą na debiut w nowym klubie. Jego Fiorentina zmierzy się z Napoli w 1/8 finału Pucharu Włoch. Transmisję spotkania będzie można obejrzeć w TV oraz poprzez stream online.  

To będzie wymagająca wiosna dla Napoli  

SSC Napoli w obecnym sezonie walczy na trzech frontach. Poza batalią w Serie A, przed drużyną Piotra Zielińskiego są jeszcze spotkania Ligi Europy i krajowy puchar. Dla neapolitańczyków ważne wydają się być mecze w europejskich pucharach i lidze. Chociaż puchar jest przedsięwzięciem mniej istotnym to trudno wyobrazić sobie, aby Napoli po prostu sobie go  odpuściło.  W obecnym sezonie klub zajmuje trzecią pozycję w Serie A. Po dwóch kolejkach, w których zaliczyli porażkę i remis, w ostatnim spotkaniu odnieśli zwycięstwo. Na własnym stadionie Napoli pokonało Sampdorię Genua 1:0.  

Krzysztof Piątek — nowy zawodnik Fiorentiny  

Nie tak planowane były losy Krzysztofa Piątka w Bundeslidze. Polak w ciągu ostatnich dwóch lat gry w barwach Herthy Berlin strzelił jedynie 13 bramek oraz tym samym stał się  jednym z najbardziej nieudanych transferów klubu. W zeszły weekend Piątek został oficjalnie przedstawiony jako nowy zawodnik Fiorentiny. 

Już dziś Polak stanie przed szansą na debiut w nowym klubie. Dla 26-latka będzie to powrót na włoskie murawy po ponad dwóch latach. W czasie swojego pobytu na Półwyspie Apenińskim Piątek zaskakiwał swoim profesjonalizmem w trakcie gry zarówno w barwach Genoi, jak i Milanu. W swoim debiutanckim sezonie strzelił aż 20 bramek. 

SSC Napoli – Fiorentina. Spotkanie Pucharu Włoch online live stream oraz tv  

Mecz Pucharu Włoch: SSC Napoli – Fiorentina będzie można obejrzeć w czwartek 13 stycznia. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisja wydarzenia będzie dostępna w telewizji na kanale Polsat Sport Premium 1 oraz na platformie Polsat Box Go.