Napoli — Udinese Calcio : czerwona kartka za faul na Zielińskim

Pierwsza połowa spotkania Napoli z Udinese Calcio nie była udana dla podopiecznych Luciano Spallettiego. Jednak po magicznej rozmowie w szatni zawodnicy odwrócili losy meczu, który ostatecznie zakończył się 2:1 dla Neapolitańczyków. Arbiter pokazał czerwoną kartkę za faul dokonany na Piotrze Zielińskim.

Zła passa dla ekipy Napoli

Napoli spadło na siódme miejsce w lidze pod względem liczby punktów osiągniętych na własnej murawie. Terminarz nie był przychylny dla podopiecznych Luciano Spallettiego, jednak i tak byli oni pełni nadziei na więcej niż remis 1:1 z Interem i przegraną 0:1 z Milanem. Kandydat na mistrza Włoch poległ w sześciu z piętnastu starć w roli gospodarza, a to bardzo dużo.

Tym razem do Neapolu przyjechała ekipa z dolnej połowy tabeli. Udinese nie wygrało od pięciu meczów na wyjazdach, jednak w dobrym dla siebie dniu może być groźne dla topowych drużyn Calcio. Zebrette są historycznie sprzyjającymi przeciwnikami dla Azzurrich. Przeważnie Napoli wygrywało z nimi, a w 2021 roku strzeliło im 11 bramek, tracąc jedynie dwie.

Piotr Zieliński w meczu przeciwko swojej dawnej drużynie

Udinese jest jednym z dwóch byłych klubów Piotra Zielińskiego w elicie. To zespół z regionu Friulli, który zarobił na transferze pomocnika reprezentacji Polski do Napoli. Tydzień temu zawodnik ten zaliczył jedynie symboliczny występ w wygranym 2:1 spotkaniu z Hellesem Werona. Był to sygnał na to, że Spalletti dostrzegł jego spadek formy we wcześniejszych meczach.

Napoli kontra Udinese – hit sobotniego wieczoru

W sobotę Napoli znów wystąpiło bez Zielińskiego w podstawowym składzie. Pierwsze ataki przeprowadzili podopieczni Spallettiego. Jednak zostały one zablokowane przez zawodników Udinese. Po kilkukrotnym odbiciu się od defensywy, piłkarze Napoli jakby stracili motywację do szturmu.

Kilka razy pojawiły się szanse na otwarcie wyniku. Kalidou Koulibaly główkował po dośrodkowaniu piłki przez Matteo Politano z rzutu rożnego. Jednak czujny w bramce Marco Silvestri okazał się lepszy. Były również niedokładne uderzenia Lorenzo Insigne w stronę bramki Udinese, a także Beto po stronie przeciwnej. W 22. minucie Gerard Deulofeu zapewnił Udinese prowadzenie, umieszczając futbolówkę w bramce Napoli. Neapolitańczycy nie dali odpowiedzieć na tego gola w pierwszej połowie tego spotkania.

Po motywującej przemowie w szatni podopieczni Spallettiego wrócili na boisko pełni energii. Doprowadziło to do zdobycia dwóch goli i objęcia prowadzenia. Obie bramki strzelili Victor Osimhen – w 52. i 63. minucie.