Drągowski na celowniku Napoli. “La Nazione” ujawnia, że klub ma rywala w walce o zawodnika

Bartłomiej Drągowski jest bliski zakończenia współpracy z Fiorentiną. Po sześciu latach spędzonych w tej drużynie polski bramkarz ma możliwość zmiany otoczenia. Zainteresowane jego usługami są dwa wielkie kluby, w tym właśnie Napoli. 

Okoliczności, które odsunęły Drągowskiego od głównego składu 

Sytuacja Bartłomieja Drągowskiego w Fiorentinie od kilku tygodni nie należy do najlepszych. Po dobrych dwóch sezonach Polak z początku złapał kontuzję uda, a następnie popełnił kilka błędów. Wszystkie te okoliczności sprawiły, że trener Vicenzo Italiano odsunął go od składu. 

Napoli w walce o usługi piłkarza 

W ostatnich tygodniach można było spotkać się z wieloma pogłoskami dotyczącymi przyszłości Drągowskiego. To podsyca fakt, iż umowa Polaka z włoskim klubem jest ważna jedynie do czerwca 2023 roku. Oznacza to, iż przyszłe okno transferowe będzie ostatnim, które da możliwość Fiorentinie zarobku na zawodniku. 

Inne informacje w tej sprawie podaje “La Nazione”. Tamtejsi dziennikarze informują o dwóch kierunkach dla Drągowskiego. Prawdopodobnie polski golkiper zostanie we Włoszech. Nabyciem go w swoje szeregi rzekomo zainteresowane jest Napoli. Drągowski tym samym dołączyłby do Piotra Zielińskiego. O pozycję w bramce rywalizowałby z Davidem Ospiną. W związku z zaistniałym transferem sprzedany miałby zostać Alex Meret, który gra niewiele w Napoli. Co więcej, jego usługami zainteresowane są inne drużyny. 

Możliwy jest również transfer do innej ligi, a mianowicie do Bundesligi. Drągowskim jest także zainteresowana Borussia Dortmund. Tam pierwszym golkiperem jest Gregor Kobel. W dodatku w rezerwie pozostają Marwin Hitz i Roman Buerki. Tutaj także najprawdopodobniej jeden z bramkarzy odejdzie, aby zrobić miejsce dla Polaka. Jak podają włoskie media, Fiorentina oczekuje za swojego bramkarza kwoty oscylującej w okolicy 11 milionów euro.