Nerwowa sytuacja na Stadio San Paolo

Podobno nie ma ludzi niezastąpionych. Okazuje się, że chyba nieco innego zdania jest trener Napoli Luciano Spalletti. Kilka sezonów temu klub z Neapolu opuścił Gonzalo Higuain. Napastnik trafił wówczas to Juventusu Turyn. Stara Dama po raz kolejny chce pozyskać zawodnika Napoli. Tym razem chodzi o transfer Kalidou Koulibaly’ego. Jednakże pozyskanie środkowego obrońcy Azzurrich może być znacznie trudniejsze. Prowadzący drużynę Napoli Luciano Spalletti zagroził władzom klub, że w przypadku sprzedania Kalidou Koulibaly’ego zespół będzie musiał poszukać sobie nowego szkoleniowca.

Kolejny raz Juventus

W Juventusie wszyscy liczą na solidne wzmocnienie obrony. Sztab szkoleniowy Starej Damy wśród potencjalnych kandydatów do nabycia umieścił także Kalidou Koulibaly. Jeśli dojdzie do transferu, nie będzie to pierwszy raz kiedy to Turyńczycy nabywają zawodnika Błękitnych. W 2016 roku szerokim echem odbił się w piłkarskim świecie transfer Gonzalo Higuaina kupionego przez Juventus właśnie z Napoli. W Juventusie wszyscy liczą na to, że Koulibaly mógłby stworzyć duet środkowych obrońców z Matthijsem de Ligtem. Stara Dama prowadzi obecnie negocjacje z Holendrem i najpewniej nowy kontrakt będzie obowiązywał do 2026 roku. Na drodze do pozyskania Kalidou Koulibaly’ego przez Juventus staje jednak nieoczekiwana przeszkoda.

Luciano Spalletti mówi nie

Na doniesienia o możliwym odejściu Kalidou Koulibaly’ego z Napoli twardo i dość nieoczekiwanie odpowiedział trener drużyny. Luciano Spalletti podobno oświadczył zarządowi klubu, że jeśli dojdzie do transferu Senegalczyka, to złoży on dymisję. Umowa Koulibaly’ego wygasa w przyszłym roku. Jak na razie nie otrzymał on ze strony klubu propozycji przedłużenia kontraktu. Defensor gra w Napoli od 2014 roku i do tej pory wystąpił w 317 spotkaniach. Spalletti nie wyobraża sobie drużyny bez tego zawodnika. Praktycznie cały blok obronny oparty jest na doświadczonym Senegalczyku. Skuteczność gry w obronie przemawia za oceną Spalletti’ego. W zeszłym sezonie Napoli miało najlepszą obronę w lidze, która straciła tylko 31 bramek.