Kolejny remis

Napoli świetnie zaczęło sezon 2022/23. Pierwsze dwa mecze ligowe „Azzurri” wygrali. Jednak po tych świetnych występach podopieczni Spallettiego złapali zadyszkę. W niedzielę 28 sierpnia w meczu wyjazdowym przeciwko Fiorentinie padł bezbramkowy remis. Podziałem punktów zakończył się także kolejny mecz ligowy. Tym razem w meczu rozgrywanym na Stadio Diego Armando Maradona Napoli podejmowało beniaminka Lecce.

Niewykorzystany rzut karny

Luciano Spalletti poczynił pewne zmiany w składzie wyjściowym w stosunku do meczu z Fiorentiną. W niedzielnym spotkaniu od pierwszej minuty na boisku szansę miał zaprezentować się Piotr Zieliński. Tym razem Polak zaczął mecz na ławce rezerwowej. Na boisko wybiegli natomiast Elmas, Ostigard, Ndombele i Raspadori. Mimo zmian Napoli grające na własnym stadionie miało problemy z wyjściem na prowadzenie. Wręcz przeciwnie, pierwszą szanse na zdobycie bramki mieli piłkarze gości. W 25. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Lecce. Do piłki podszedł Lorenzo Colombo, jednakże jego strzał został obroniony przez bramkarza gospodarzy. Stare piłkarskie porzekadło mówi, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Tak też było w tym przypadku. Już w 27. minucie na prowadzenie wyszli „Azzurri”. Zdobywcą bramki był Eljifa Elmasa. Piłkarze gości nie poddali się i szybko doprowadzili do remisu. Lorenzo Colombo strzelił gola w 31. minucie spotkania. Do przerwy 1:1.

Bez zmian

Szkoleniowiec Napoli w przerwie spotkania postanowił wprowadzić na boisko Zielińskiego. Polski pomocnik miał za zadanie uspokoić sytuację w środku pola. Mimo starań piłkarzy Spallettiego to goście zaczęli sobie poczynać coraz śmielej. Zwycięstwo w takim spotkaniu zdecydowanie byłoby wielkim sukcesem. W 65. minucie pod bramką Mereta było bardzo niebezpiecznie jednak na szczęście dla Napoli Lecce nie zdobyło trafienia. W 75. minucie na boisku pojawił się drugi polski zawodnik. Marcin Listkowski zmienił Lamecka Bandy’ego w składzie Lecce. Listkowski miało jedną okazję, jednak nie udało mu się przejść obrońców Napoli. Wynik meczu nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.