Remis w cieniu hitowego transferu

W Neapolu chyba ciężko sobie wyobrazić lepszy początek sezonu. Jak do tej pory Napoli z Piotrem Zielińskim w składzie radzi sobie świetnie w lidze włoskiej. W pierwszych 2 spotkania podopieczni Luciano Spallettiego zdobyli komplet punktów. Na komentarz zasługuje także styl w jakim włoski zespół wygrywa swoje mecze. Zdobycie 9 bramek w pierwszych 2 kolejkach niezwykle cieszy kibiców. W 3 meczu ligowym zespół z Neapolu nie był już tak skuteczny. Jednakże mimo zaledwie bezbramkowego remisu z Fiorentiną drużynie Zielińskiego udało się zachować pozycję lidera w Serie A. Poza emocjami sportowymi z klubu docierają informacje, które dodatkowo podkręcają atmosferę. Coraz więcej mówi się o możliwym przejściu do Napoli Cristiano Ronaldo.

Chwilowa zadyszka

Gra Napoli w spotkaniach inaugurujących bieżący sezon mogła się podobać. Piłkarze śmiało atakowali, byli skuteczni i zdobywali wiele bramek. Dokładnie taki futbol życzą sobie oglądać wszyscy kibice piłki nożnej. Niestety w 3 meczu przeciwko Fiorentinie zawodnicy „Azzurri” zdaje się, że złapali zadyszkę. Dotychczas chwalenie za grę ofensywną, przez całe spotkanie oddali zaledwie 2 celne strzały na bramkę rywali. Gospodarze spotkania w tym aspekcie byli znacznie lepsi bo udało im się oddać aż 5 strzałów w światło bramki. Mimo to żaden z zespołów nie mógł cieszyć się ze zdobycia zwycięskiego trafienia. Podobnie jak jego koledzy z drużyny, Zieliński raczej nie zaliczy tego spotkania do szczególnie udanych. Starał się być aktywny, niemniej czegoś mu tego dnia brakowało by zabłysnąć na tle rywali.

CR7 w Napoli

Agent Cristiano Ronaldo odbył rozmowę z działaczami Napoli w sprawie przejścia zawodnika do włoskiego klubu. CR7 jest niezwykle zdeterminowany by odejść z Manchesteru United to klubu, który ma szansę na grę w Lidze Mistrzów. Czasu na transfer jest niewiele gdyż we czwartek zamyka się okienko transferowe w lidze angielskiej. Trener „Czerwonych Diabłów” Erik ten Hag nie ma zamiaru na siłę trzymać Portugalczyka w drużynie. Jednak nie wszyscy działacze klubu są zgodni co do pozwolenia Cristiano Ronaldo na odejście z klubu. Wszystko rozstrzygnie się w ciągu kilku najbliższych dni.