Insigne: Mancini stworzył świetną grupę

Lorenzo Insigne otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika spotkania Włochy – Belgia. „Squadra Azzurra” pokonała Belgów 2:1, a jedną z bramek, po wspaniałej akcji zdobył właśnie Insigne. Po meczu otrzymał Złotą Gwiazdę dla najlepszego zawodnika i udzielił wywiadu dla włoskiego Sky Sports, w którym mówił o drużynie i wadze zdobytej przez niego bramki.

Myślę, że to najważniejsza bramka zdobyta przeze mnie dla reprezentacji Włoch – przyznał Insigne.

Jestem szczęśliwy. Wygraliśmy i znaleźliśmy się w półfinale Euro 2020. Zaprezentowaliśmy się świetnie. Również ci, którzy nie zagrali dali mnóstwo energii zespołowi. 

Włosi w ćwierćfinale stracili Leonardo Spinazzolę, który zerwał mięsień Achillesa. To spora strata dla Roberto Manciniego ponieważ zawodnik AS Romy do momentu kontuzji był jednym z najlepszych zawodników turnieju. Jednak Lorenzo Insigne jest przekonany, że kontuzja Spinazzoli nie wpłynie na postawę drużyny. Głównie dzięki pracy wykonanej przez Roberto Manciniego.

Roberto Mancini stworzył wspaniałą drużynę. Leonardo Spinazzola zasłużył dzisiaj, by być piłkarzem spotkania. Widziałem go płaczącego i miałem nadzieję, że to nic poważnego.

Reprezentacja Włoch jest jednym z głównych faworytów do wygrania turnieju mistrzostw Europy.

źródło: forzaitalianfootball.com