Luciano Spalletti: „Liga Mistrzów będzie moją obsesją!”

Luciano Spalletti przyznał, że „nie może się doczekać” rozpoczęcia nowej przygody z Napoli i obiecał, że powrót do Ligi Mistrzów stanie się jego „obsesją”. Nowy trener Napoli ujawnił, że rozmawiał z Driesem Mertensem, który przeszedł operację barku, i powiedział, że reprezentant Belgii „będzie miał jeszcze kilka dni” na regenerację, zanim dołączy do odwrotu z kolegami z drużyny.

„Rozmawiałem z Mertensem dzień przed operacją” – powiedział Spalletti na konferencji prasowej. „Chciałby przyjść i się przywitać, ale jasne jest, że dostanie jeszcze kilka dni”.

Spalletti uważa, że ​​Napoli mają ogromny potencjał i „mamy silną drużynę i nie mogę się doczekać, aż zobaczę ją w akcji – kontynuował nowy trener.

„Czasami bycie silnym, nawet o tym nie wiedząc, nie prowadzi do tego, dokąd chcesz się udać. Odkąd powiedzieli mi, że będę trenerem Napoli, nie spuszczałem z nich oka.

Spalletti nie pracował, odkąd opuścił Inter w maju 2019 roku, a 62-latek jest zadowolony z powrotu do włoskiej Serie A.

„Miałem trochę czasu, żeby zostać w domu i pomieszkać z rodziną na wsi” – powiedział. „Oni kończą moją podróż duszy, trenowałem w Rzymie w mieście papieża, potem w Petersburgu, w mieście carów, a potem w Mediolanie, mieście mody.”

Przed Spallettim trudne zadanie. Pieniędzy na nowe transfery jak nie było tak nie ma, a szykują się odejścia. Luciano ma za zadanie poprawić wyniki Gennaro Gatusso, któremu nie udało się zakwalifikować do europejskich pucharów, chociaż był od nich o krok. Czy zespół prowadzony przez Spallettiego, z Piotrem Zielińskim w składzie okaże się być zaskoczeniem nadchodzącego sezonu?

źródło: football-italia.net