West Ham zainteresowane Zielińskim

Sytuacja Piotra Zielińskiego w Napoli zmienia się jak w kalejdoskopie. Kilka tygodni temu wydawało się, że przyszłość Polskiego pomocnika jest raczej klarowna. Trener klubu z Neapolu liczył na to, że Zieliński dobuduje formę i będzie ważnym elementem układanki w kolejnym sezonie. Ostatnie zmiany w składzie nieco skomplikowały sytuację. Działacze klubu jasno dali znać, że nie wykluczają transferu jeśli tylko otrzymają dobrą ofertę. Teraz okazuje się, że do Napoli spłynęła taka oferta od drużyny z wysp brytyjskich.

Kierunek West Ham

Drużyną, która wyraziła swoje zainteresowanie polskim pomocnikiem jest West Ham United. Londyński klub poszukuje nowego pomocnika i jednym z zawodników rozważanych do tej roli jest właśnie Zieliński. „Młoty” złożyły ostatnio ofertę w wysokości 40 mln euro za Gianlucę Scamaccę, jednakże nie przeszkadza im to rozważać sprowadzenie Polaka. Kontrakt Zielińskiego z Napoli wygasa w czerwcu 2024 roku. Konieczne zatem będą negocjacje dotyczące kwoty odstępnego. Włoska drużyna wycenia swojego zawodnika na około 45 mln euro. Jest to wysoka kwota, jednak nie na tyle by całkiem zniechęcić angielską drużynę do pomysłu sprowadzenia Polaka. Wygląda zatem na to, że w najbliższych dniach Zieliński może zmienić barwy klubowe.

Kariera Zielińskiego

Piotr Zieliński raczej nie może narzekać na dotychczasowy przebieg swojej kariery. Praktycznie od samego początku kariery seniorskiej miał możliwość grać w jednej z najsilniejszych lig europejskich. W listopadzie 2012 roku zadebiutował w Udinese Calcio w meczu włoskiej Serie A. W kolejnym sezonie coraz częściej pojawiał się na boisku, natomiast wciąż występował w roli zmiennika. Sezon 2014/15 spędził na wypożyczeniu w Empoli. Prawdziwy przełom przyniósł sezon 2015/16. Rozgrywki te Zieliński zaczął jako zawodnik podstawowego składu. Rozegrał 37 spotkań, zanotował 5 trafień i 3 asysty. Rok później został zawodnikiem Napoli. W drużynie „Azzurrich” rozegrał do tej pory 281 spotkań. W ostatnim, nieszczególnie udanym sezonie, do bramki trafił 6 razy i 5 razy asystował kolegom z drużyny.