Petagna dedykuje bramkę swoim rodzicom

Bohaterami niedzielnego zwycięstwa Napoli nad Sampdorią okazali się dwaj zmiennicy. Od początku drugiej połowy na placu gry pojawili się Hirving Lozano i Andrea Petagna. Obaj wpisali się na listę strzelców, jednak to Petagna zdobył bramkę na wagę zwycięstwa. Włoch, dla którego był to dziewiąty występ i trzeci gol w Serie A w tym sezonie, nie ukrywał radości po zakończonym spotkaniu.

– Cieszę się ze zdobytej bramki, dedykuję ją moim rodzicom. To bardzo ważne zwycięstwo, także ze względu na okoliczności, w których udało nam się wygrać. Całą radość oddaje mojej mamie i mojemu tacie. To dzięki nim dalej gram w piłkę. W pewnym momencie zdecydowałem, że chcę już skończyć z futbolem, jednak oni pomogli mi się pozbierać, dodali mi siły do kontynuowania kariery.

Petagna w pozytywnych słowach odniósł się także do swojego trenera.

– Po strzeleniu gola przytuliłem trenera, ponieważ wcześniej powiedział mi, że trafię do siatki. Gattuso chce, żebyśmy wybiegali na boisko na pełnym gazie, dodaje nam potrzebnej energii. Dla mnie jest to zawsze duży bodziec, abym stale się polepszał. Wiem, że dalej muszę ciężko pracować, aby móc zaliczać występy na swoim najwyższym poziomie.

Źródło: sscnapoli.it

Fot. Getty Images