Gattuso po meczu z Sampdorią

Napoli w niedzielnym meczu zaliczyło swoje ósme zwycięstwo w rozgrywkach ligowych, pokonując 2:1 Sampdorię. Bramki dla gospodarzy zdobywali Hirving Lozano i Andrea Petagna. Drużyna Gennaro Gattuso zajmuje obecnie trzecią lokatę, z czterema punktami straty do prowadzącego Milanu.

– Najważniejsze jest zwycięstwo, wiedzieliśmy, że czeka nas trudny mecz. Nie było łatwo odzyskać energię po spotkaniu z Realem Sociedad w środku tygodnia – komentował Gattuso.

– W pierwszej części zasługiwaliśmy na to, aby przegrywać. Nie potrafiliśmy pokazać siebie na boisku i w niektórych momentach popełniliśmy indywidualne błędy. Wiedzieliśmy, że musimy się poprawić i tak też się stało w drugiej połowie. Błędy się zdarzają. Niektórzy piłkarze zagrali słabo, ale jest to zrozumiałe. W takich sytuacjach nie można stać i narzekać, że coś nie idzie po naszej myśli. Trzeba odpowiednio reagować, my to dzisiaj zrobiliśmy. Sampdoria to dobrze zorganizowany zespół. Ranieri jest trenerem z wielkim doświadczeniem, jego drużyna sprawiła nam dzisiaj problemy. Był to dla nas sprawdzian charakteru. To zwycięstwo ma również duże znaczenie pod względem mentalnym – zakończył trener Napoli.

Źródło: sscnapoli.it

Fot. Alberto Pizzoli/AFP via Getty Images