Lucas Torreira przeniesie się do Florencji

Fiorentina chciała tego lata sprowadzić środkowego pomocnika, który będzie dobrze spisywał się w grze z głębi pola, a ich poszukiwania prawdopodobnie się skończyły. Są bliscy sprowadzenia Lucasa Torreiry z powrotem do Włoch. Viola zbliża się do porozumienia z Arsenalem w sprawie wypożyczenia  w wysokości 1,5 mln euro z opcją zakupu za 15 mln euro, informuje Gianluca Di Marzio. Piłkarz może przybyć do Florencji już jutro.

Według football.london, 25-letni pomocnik postawił na powrót do Serie A, odrzucając tym samym inne oferty. W szczególności Eintracht Frankfurt wykazał duże zainteresowanie i próbował namówić go na transfer definitywny już tego lata, informuje Calciomercato.com.

Pomimo posiadania Ericka Pulgara i Sofyana Amrabata, Fiorentina chciała podpisać kontrakt z bardziej technicznym graczem. Dodatkowo Atalanta i Napoli śledzą marokańskiego pomocnika. Dołączenie Torreiry do Fiorentiny może ułatwić klubowi z Neapolu wykup Amrabata. Po rozkwicie w Sampdorii, Torreira przeniósł się do Arsenalu w 2018 r. za 28,65 mln euro. Jednak w kolejnych sezonach wypadł z łask. Kanonierzy pozwolili graczowi wybrać następny cel, a Fiorentina okazała się być najbardziej przekonująca. W poprzednim sezonie Torreira został wypożyczony do Atletico Madryt. Zgromadził 26 występów i strzelił raz. Nie był w planach Mikela Artety i od powrotu ćwiczył indywidualnie. Wiele zespołów przyglądało mu się w ostatnich latach. O urugwajskiego pomocnika walczyła także AS Roma, Lazio, Napoli, ale to Fiorentina okazała się najlepszym wyborem według zawodnika.

Viola prowadziła także rozmowy z Barceloną w celu sprowadzenia Miralema Pjanicia. Jednak reprezentant Urugwaju był łatwiejszym i tańszym celem. Co więcej, bośniacki pomocnik woli czekać, ponieważ ma wiele propozycji na stole, donosi Alfredo Pedullà.

źródło: cultofcalcio.com