Lorenzo Insigne w drodze do Evertonu?

Dziennikarz Ciro Venerato, przemawiając w Radio Kiss Kiss Napoli, twierdził, że Everton może tego lata złożyć ofertę za skrzydłowego Napoli Lorenzo Insigne. Skrzydłowy włoskiej drużyny i tegoroczny mistrz Europy jest na wylocie z ekipy z południowych Włoch. Wszystko rozchodzi się o pensję jakiej oczekuje, a jaką klub z Neapolu jest w stanie mu zaoferować.

Tottenham Hotspur podobno jest również zainteresowany włoskim międzynarodowym, ponieważ mówi się, że nowy dyrektor zarządzający Fabio Paratici jest „kuszony” do podpisania kontraktu z Insigne, podczas gdy jego sytuacja kontraktowa jest wciąż nierozwiązana.

Kontrakt 30-latka w Neapolu wygasa latem przyszłego roku i nic nie wskazuje na to, by podpisał nową umowę, co wywoła duże zainteresowanie ze strony Premier League.

Akcje Insigne nigdy nie były wyższe, ponieważ skrzydłowy jest świeżo po wygraniu Euro 2020 z Włochami, strzelając dwa gole podczas całego turnieju. Jego statystyki na poziomie klubowym również są imponujące, strzelając 109 goli we wszystkich rozgrywkach dla Napoli.

Venerato twierdzi teraz, że Everton może złożyć ofertę: „Inter zapytał o Insigne i Correę z Lazio. Na chwilę obecną wycena, jaką dokonuje Napoli, wynosi 30 mln euro. Everton mógłby sformułować ofertę dla Insigne.”
Inter również mógłby skusić się na pozyskanie Insigne. Mistrz Włoch tego lata sprowadził już Edina Dzeko, Hakana Calhanoglu czy Denzela Dumfriesa. Dołożenie do nich Lorenzo Insigne oznaczałoby, że obrona scudetto nie byłaby wcale niemożliwa.

źródło: spurs-web.com