Lorenzo Insigne

Czy piłkarz FC Barcelony będzie następcą Lorenzo Insigne? Zawodni na celowniku Napoli

Z końcem sezonu Lorenzo Insigne najprawdopodobniej rozstanie się z Napoli. “Calciomercato” podaje, iż następcą reprezentanta Włoch w drużynie prowadzonej przez Luciano Spallettiego będzie Memphis Depay, który aktualnie reprezentuje barwy FC Barcelony. 

Lorenzo Insigne zdecydowany na rozstanie się z Napoli 

Insigne jest wychowankiem Napoli, który w zespole “Azzurrich” gra od kilkunastu lat. W czerwcu jednak kończy się ważność jego kontraktu z klubem i sam zawodnik podjął już decyzję o rozstaniu się z drużyną. 

Neapolitańczycy nie spełnili jego oczekiwań finansowych. Z tego powodu reprezentant Włoch podjął decyzję o spróbowaniu sił poza Europą. Od przyszłego sezonu znajdzie się w zespole Toronto, z którym podpisał już kontrakt. 

Następca Lorenzo na celowniku Napoli 

Napoli wiedząc o zamiarach swojego wychowanka, szuka jego następcy. Według dziennikarzy “Calciomercato” głównym celem jest sprowadzenie Memphisa Depaya z Barcy. 

Holender dołączył do klubu z Katalonii minionego lata w czasie, kiedy drużynę prowadził Ronald Koeman. Był on jedną z najistotniejszych postaci na boisku. W ostatnich tygodniach piłkarz boryka się jednak z problemami zdrowotnymi. 

Hiszpańskie media kilka dni temu podały, iż Barca podjęła decyzję o letnim rozstaniu się z zawodnikiem. To jedna z ostatnich szans zarobku na jego sprzedaży, gdyż Depay ma jedynie dwuletni kontrakt. 

Napoli jest pozytywnie nastawiona na ten transfer, jednak w całej sytuacji istnieje jeden kłopot — Holender musiałby przystać na niższą pensję. “Azzurri” nie są w stanie zaproponować mu takich warunków finansowych, jakie oferowała mu Barcelona.