Lider Serie A

Sezon 2022/23 układa się wprost świetnie dla zespołu Napoli. Zespół prowadzony przez Spalettiego w minioną sobotę wygrał kolejne spotkanie w lidze włoskiej. W 8. dotychczas rozegranych kolejkach Napoli triumfowało 6 razy i 2 razy podzieliło się z rywalem punktami. Dzięki temu mając 20 punktów zajmuje pozycję lidera Serie A. Ostatnie zwycięstwo Zieliński i koledzy wywalczyli na własnym stadionie w spotkaniu przeciwko Torino. Polski pomocnik miał spory wkład w końcowy sukces notując świetną asystę.

Dominacja na własnym boisku

Już sam początek spotkania układał się bardzo dobrze dla gospodarzy. Na stadionie imienia Diego Maradony piłkarze Spaletteigo szybko uzyskali przewagę, którą udało im się przypieczętować zdobyciem bramki. W 6. minucie celny strzał głową oddał Andre Anguissa, a kibice „Azzurrich” mogli cieszyć się z prowadzenia. Nie trzeba było długo czekać na podwyższenie prowadzenia. Już w 12. minucie piłka ponownie trafiła do bramki gości. Kolejny raz zdobywcą trafienia był Anguissi. Jednakże tym razem Kameruńczyk skorzystał z błędu Torino w obronie. Goście w zasadzie nie mieli za wiele do powiedzenia. Przy kolejnej bramce dla Napoli świetną asystą po pisał się Piotr Zieliński. Polski pomocnik znalazł podaniem wychodzącego na wole pole Kvaratskhelię. Następnie Gruzin przebiegł kilkadziesiąt metrów i podwyższył wynik na 3:0. Jeszcze przed przerwą padła ostatnia bramka w spotkaniu. Honorowe trafienie dla Torino zdobył Antonio Sanabria. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1.

Świetna postawa zespołu

Świetna postawa zespołu w trwającym sezonie jest powodem radości nie tylko dla kibiców włoskiej drużyny. Również szkoleniowiec „Azzurrich” jest niezwykle zadowolony z gry i wyników swoich podopiecznych. Luciano Spalletti ma bardzo szeroką i wyrównaną kadrę. Podkreśla również, że ma możliwość w najbliższym spotkaniu w ramach Ligi Mistrzów wprowadzić kilku zmienników. Zwycięstwo Napoli w pojedynku z Ajaxem może mieć decydujące znaczenie do kwalifikacji do kolejnej rundy europejskich rozgrywek. Mecz w ramach 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów już w środę 12. października.