Problemy kadrowe

W poniedziałek, 15 sierpnia Napoli zagra swój pierwszy mecz ligowy w sezonie 2022/23. Wynik z dotychczasowych meczy sparingowych pozwalają kibicom pozostawać umiarkowanymi optymistami. Jednakże przed rozpoczęciem sezonu może się okazać, że drużyna będzie miała problemy nieco innej natury. Otóż okazuje się, że klub opuszcza dwóch świetnych zawodników. Wprawdzie dla Piotra Zielińskiego może to być w pewnym sensie pozytywna wiadomość, bo dzięki mniejszej konkurencji będzie mógł łatwiej wywalczyć sobie miejsce w wyjściowej 11, jednak dla zespołu może okazać się to sporym problemem.

Dries Mertens zawodnikiem Galatasaray

Pierwszą z gwiazd, która właśnie żegna się z Napoli jest Dries Mertens. 35-letni Belg od początku nowego sezony będzie reprezentować barwy tureckiego Galatasaray. Kontrakt podpisany z nowym klubem będzie wstępnie obowiązywał przez rok. Jeśli belgijski pomocnik sprawdzi się w nowym zespole, to możliwe, że umowa zostanie przedłużona na kolejne 12 miesięcy. Grając w Turcji będzie mógł liczyć na zarobki rzędu 4 mln euro. Mertens dołączył do Napoli w 2013 roku. Od tamtego momentu w barwach „Azzurrich” rozegrał aż 400 oficjalnych spotkań. W swoim dorobku może także się popisać 148 strzelonymi bramkami i 90 asystami. Przeprowadzka do Galatasaray jest wynikiem braku porozumienia zawodnika z Napoli w sprawie nowego kontraktu.

Ruiz także opuszcza pokład

Kolejną gwiazdą, która najprawdopodobniej opuści Neapol jest Fabian Ruiz. Kontrakt środkowego pomocnika wygasa w czerwcu 2023 roku i klub już teraz stara się renegocjować warunki umowy. Niestety wiele wskazuje na to, że stronom nie udało się dojść do porozumienia. W związku z tym Napoli prowadzi właśnie rozmowy z Paris Saint-Germain w sprawie transferu 26-letniego Hiszpana. „Azzurri” oczekują za jednego ze swoich najlepszych zawodników 30 mln euro odstępnego. Oczywiście działacze paryskiej drużyny zrobią wszystko żeby warunki transferu były jak najlepsze dla PSG, więc kwota ta może okazać się mniejsza. Napoli powinno zależeć na dojściu do porozumienia. Jeśli nie uda im się sprzedać zawodnika teraz, to w przyszłym roku Ruiz będzie mógł przejść do innej drużyny na zasadzie wolnego transferu.