Insigne cichym bohaterem spotkania z Leicester

Victor Osimhen był gwiazdą show w Leicester w czwartkowy wieczór, strzelając dwa gole, gdy Napoli walczyło o remis 2:2. Po tym, jak byli najciężej pracującym zespołem tego wieczoru, Partenopei jakoś tracili dwa gole. Ocalenie nocy wymagało geniuszu i determinacji Nigeryjczyka. To powiedziawszy, potrzeba było zespołowego wysiłku, aby zakończyć powrót i jednego niedocenianego bohatera w postaci Lorenzo Insigne.

Gra wcale nie była nudna. Strona angielska, podtrzymywana przez hałaśliwy King Power Stadium, okazała się być irytującym przeciwnikiem, z szybkimi graczami od linii defensywnej po napastników. Przy ciągłej presji, nieustannym bieganiu i wymuszaniu błędów na każdym końcu boiska, gospodarze sprawiali problemy. Niemniej jednak Napoli było po stronie, która miała więcej prób. Dwadzieścia dwa strzały, z czego siedem celnych, a gospodarzom w sumie siedem z pięcioma między słupkami.

Podczas gdy nagłówki prawdopodobnie będą podążać drogą Osimhena, pewne zasługi należy przyznać Insigne. Kapitan prowadził Napoli przez 74 minuty, w których grał, a nawet pojawiał się we własnym polu karnym i wokół niego, zapobiegając niebezpieczeństwu przechwycenia i wślizgu.
Kapitan zadbał o to, aby jego przeciwnicy nigdy nie odpoczywali, gdy mieli piłkę, naciskając bezlitośnie i wymuszając błędy bardziej niż ktokolwiek inny. Do tego, oprócz pomocnika Fabiana Ruiza, kapitan Napoli był ofensywnym graczem, który miał najwięcej ciosów we własnym polu karnym.

Insigne widział, jak Leicester utrudniał życie jego drużynie i jako pierwszy odsunął się od piłki i zachęcił swoją drużynę do podążania. Ciągle ciągnąc byłego prawego obrońcę Atalanty Timothy’ego Castagne’a i uciekał z piłki, próbując znaleźć przełom. Insigne stale pozostawała szeroka i rozciągała linię defensywną, ale także spadała, aby oferować opcje podań i kreatywność, aby iść naprzód.

No.24 był najbardziej kreatywnym graczem na boisku z czterema kluczowymi podaniami. Być może nie strzelił gola ani nie asystował, ale Insigne był istotną częścią przygotowania do pierwszego gola Napoli, stale pchając piłkę w kierunku pola karnego.

Z pozytywną mentalnością polegającą na ciągłym dążeniu do celu, stwarzaniu kłopotów przeciwnikom, śledzeniu i wykonywaniu kluczowej pracy defensywnej podczas prowadzenia ataku, występ Insigne zainspirował Napoli do powrotu.

źródło: forzaitalianfootball.com